O mě a kontakt

Ve své praxi tanečně-pohybového terapeuta , kterou jsem provozji od roku 2012 do června roku 2022 , využívám zkušenosti ze dvou , vzájemně se podporujících psychoterapeutických směrů . V obou mám několikaletý psychoterapeutický výcvik.A to v  Taneční a pohybové terapii (TPT), vedený americkými lektorkami Miriam Berger a Judith Bunny v letech 2005-2007. A akreditovaný Daseinsanalytický (DA) psychoterapeutický výcvik , vedený Doc.PhDr.Jiřím Růžičkou, Ph.D. v letech 2008-2013.

Jógu, jógová cvičení, učím od roku 2002, kdy jsem se stala učitelkou jógy 3.stupně, a v r. 2006 učitel jógy 2.stupně. Učila jsem ji několik let v SVJ Lužánky a studiu Movendo.

Individuální setkání mohou být jak s jógou, ale zejména terapeutické.  Doprovázím a mohu pomoci s věcmi, které se jim zdají být na překážku ke krásnému a spokojenému životu.

Lekce skupinové jsou vedeny se záměrem naučit klienty obrátit pozornost ke svému tělu , vnímat jej, nechat vycházet pohyb spontánně . Vnímat a pozorovat a tím se lépe  poznat, uvolnit, radovat..

e-mail: hanajosefina@email.cz

Moje cesta k tanečně – pohybové terapii začala, jak už to bývá, v dětství, ale to jsem tenkrát netušila. Toužila jsem se stát baletkou. (Prosím tě na to jsi vysoká, ramenatá a vůbec, co je to za povolání? Po třicítce skončíš málem chromá.)

A tak šel čas a já dál plnila všechny ty úkoly . Plnila vzorně a rychle, až jsem zjistila, že sotva lapám po dechu, diktafon u postele, abych tam úkoly dalšího dne mohla poslat, opakovaná nachlazení každý měsíc  (ale lékaři nenacházeli důvod), z ničeho nic pláč po cestě na služební cestu. „Pane doktore a nemůže to být psychický?“
Naštěstí tenkrát osvícený pan obvodní doktor mi dal kontakt na psychoterapeuta, dva měsíce čekačka na termín, to byl čas po vánočních svátcích, moc se mi k němu nechtělo. Ale co, třeba mi dá test na co se hodím, ten obchod mi úplně moc nesedí. „Testy nedělám!“ Jasná odpověď mě zasunula do křesla a já se vlastně začala omlouvat, co u něj pohledávám, vykládajíc příběh o opakovaných nemocech.

„A co vám to teď dělá v krku?“
Otázka mě zaskočila.
„Pozorujte chvíli ten pocit“
Již dva roky jogínka jsem vzorně pozorovala a ůplně šokovala sama sebe. Prožila jsem si přesně průběh mých opakovaných onemocnění.

„Máte malé pole, musíte ho zvětšit nebo vyměnit“
Tato odpověď, včetně
celého tohoto zážitku mi zcela změnila život.
Nebylo to hned a nebylo to jednoduché. Objevila jsem nejen psychoterapii, ale pokračovala v objevování spojení tělo – mysl – emoce.

Když jsem po pár letech zjistila, že existuje psychoterapeutický směr – tanečně pohybová terapie a že se bude otevírat výcvik, neváhala jsem ani vteřinu. Vždyť moje tanečky při gramofonu kdysi doma mi pomohly přežít kdejaké dětské těžkosti…

2 komentáře u „O mě a kontakt

  1. Dobré odpoledne, budete mít kurz intuitivního tance i od Nového roku – leden 2020, nebeo se dá přijít na lekci kdykoli?
    Zdena Trojanová, Brno

    1. Dobrý den! Našla jsem váš komentář a chci vám sdělit, že intuitivně tančíme každé pondělí 19-20:20h na Jaselské č.8. Budete vítána. Event. mi napište sms na 602 738 323. Děkuji, Hledíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *