Kontakt a příběh

Vaše dotazy, objednávání i vzkazy mi, prosím,  pište na moji mailovou adresu uvedenou níže. Děkuji. 

e-mail: hana.hledikova@gmail.com
tel.č.: 602 738 323

Moje cesta k tanečně – pohybové terapii začala, jak už to bývá, v dětství, ale to jsem tenkrát netušila. Toužila jsem se stát baletkou. (Prosím tě na to jsi vysoká, ramenatá a vůbec, co je to za povolání? Po třicítce skončíš málem chromá.)

A tak šel čas a já dál plnila všechny ty úkoly – vzorně a rychle, až jsem zjistila, že sotva lapám po dechu, diktafon u postele, abych tam úkoly dalšího dne mohla poslat, opakovaná nachlazení každý měsíc (ale lékaři nenachází důvod), z ničeho nic pláč po cestě na služební cestu. „Pane doktore a nemůže to být psychický?“
Naštěstí tenkrát osvícený pan obvodní doktor mi dal kontakt na psychoterapeuta, dva měsíce čekačka na termín, to byl čas po vánočních svátcích, moc se mi k němu nechtělo. Ale co, třeba mi dá test na co se hodím, ten obchod mi úplně moc nesedí. „Testy nedělám!“ Jasná odpověď mě zasunula do křesla a já se vlastně začala omlouvat, co u něj pohledávám, vykládajíc příběh o opakovaných nemocech.

„A co vám to teď dělá v krku?“
Otázka mě zaskočila.
„Pozorujte chvíli ten pocit“
Již dva roky jogínka jsem vzorně pozorovala a ůplně šokovala sama sebe. Prožila jsem si přesně průběh mých opakovaných onemocnění.

„Máte malé pole, musíte ho zvětšit nebo vyměnit“
Tato odpověď, včetně
celého tohoto zážitku mi zcela změnila život.
Nebylo to hned a nebylo to jednoduché. Objevila jsem nejen psychoterapii, ale pokračovala v objevování spojení tělo – mysl- emoce. (znala jsem z jógy, která mě zachránila tím, že jsem se na tu psychiku svého pana obvodního doktora zeptala)

Když jsem po pár letech zjistila, že existuje psychoterapeutický směr – tanečně pohybová terapie a že se bude otevírat výcvik, neváhala jsem ani vteřinu. Vždyť moje tanečky při gramofonu kdysi doma mi pomohly přežít kdejaké dětské těžkosti…

A na závěr této stránky přidávám moudré počteníčko o  „Škole zvané život“  od jednoho velkého učitele:

1) Dostanete tělo – ať je milujete nebo nenávidíte, bude s vámi po celou dobu.

2) Budete dostávat lekce – jste ve stálé neformální škole zvané život. každý den budte mít příležitost se učit.

3) Nemůžete chybovat, můžete se jen učit – růst je proces zkoušek a omylů. Experimenty, které se nepovedou jsou stejně důležité, jako ty úspěšné.

4) Lekce se opakují , dokud se nepoučíte – každá lekce vám bude předkládána v různých formách, dokud se ji nenaučíte. Když ji vládnet, můžete přejít k další lekci.

5) Učení nikdy nekončí – každá část života obsahuje lekce. Dokud jste naživu, máte se co učit.

6) Není lépe „tam“ než je „tady“ Když ono „tam“ se stane „tady“, objeví se zase jiné „tam“, které bude vypadat lepší to , co je „tady“.

7) Ostatní lidé jsou pouze zrcadly vás samých – na jiné osobě nemůžete milovat ani nenávidět nic, než to, co milujete či nenávidíte na sobě.

8) Jen na vás záleží, co uděláte ze svého života – máte v sobě všechny zdroje a nástroje, které pořebujete. Co s nimi uděláte, je na vás.

9) Odpovědi máte v sobě – všechny odpovědi na otázky, které klade život, jsou ve vás. Stačí se jen dívat, naslouchat a důvěřovat.

2 komentáře u „Kontakt a příběh

  1. Dobré odpoledne, budete mít kurz intuitivního tance i od Nového roku – leden 2020, nebeo se dá přijít na lekci kdykoli?
    Zdena Trojanová, Brno

    1. Dobrý den! Našla jsem váš komentář a chci vám sdělit, že intuitivně tančíme každé pondělí 19-20:20h na Jaselské č.8. Budete vítána. Event. mi napište sms na 602 738 323. Děkuji, Hledíková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *